مقالات سئو

داده های ساختار یافته Schema.org چیست؟ این چگونه می تواند به سئوی شما کمک کند؟

داده های ساختار یافته Schema.org چیست؟ این چگونه می تواند به سئوی شما کمک کند؟ در آکادمی بازاریابی توسط برایان هارنیش

در قسمت امروز از سئو بپرسید، برایان هرنیش در مورد داده های ساختاریافته از Schema.org و نحوه استفاده از آنها برای سایت خود صحبت می کند.

ما به نحوه پیاده سازی کد طرحواره از پیش آماده شده از طریق یک فرآیند آزمایش و تأیید سریع می پردازیم.

می توانید در زیر ویدئو را ببینید:

فصل 20 رونوشت SEO را بپرسید

سلام و خوش آمدید به سوال فصل 20 SEO. سوال امروز این است که داده های ساختاری Schema.org چیست و چگونه می تواند به سئوی شما کمک کند؟ بسیار خوب، داده های داخلی Schema.org اساساً راهی برای زیباسازی داده ها در یک صفحه وب است به گونه ای که Google بتواند آن داده ها را درک و تجزیه و تحلیل کند و به زیبایی بیشتر در نتایج غنی خود در صفحات نتایج جستجو نمایش دهد.

و دو نوع داده ساختار یافته Schema.org وجود دارد که ما با آنها سروکار داریم. اولین نوع علامت گذاری واقعی است که در آن داده های خاص را در صفحه علامت گذاری می کنید.

دیگری JSON-LD است و داده های Schema.org مبتنی بر JavaScript مبتنی بر Schema.org جاسازی شده است، و معمولاً روش ترجیحی برای پیاده سازی داده های ساختار یافته Schema.org در وب سایت ها است. بنابراین چیزی که امروز برای اهداف این راهنما روی آن تمرکز می کنیم، داده های ساختاری JSON-LD است.

پس بیایید جلو برویم و مستقیم به داخل شیرجه بزنیم. خوب. این سایتی است که شما از آن در برنامه schema خود بسیار استفاده خواهید کرد. این Schema.org نامیده می شود. هنگامی که برای اولین بار یک برنامه schema را راه اندازی می کنید، باید در مورد داده های Schema.org خاصی که می خواهید پیاده سازی کنید، تحقیق کنید، مانند اینکه آیا چیزی را برای یک فرد، سازمان تجاری یا هر تعداد دیگری از نهادهایی که می خواهید به Google بدهید، پیاده سازی می کنید. اطلاعات بیشتر و زمینه در مورد. این کاری است که می‌خواهید در اینجا در Schema.org انجام دهید. بنابراین اگر بخواهیم نوع خاصی از داده های Schema.org را پیدا کنیم که می خواهیم از آن استفاده کنیم … فرض کنید می خواهیم برای مثال به یک وکیل مراجعه کنیم و می بینید که وجود دارد … یک نوع وجود دارد. Schema.org برای یک وکیل، اما ما همچنان روی آن کلیک می کنیم. اینجا. و تمام اطلاعات مربوط به این نوع داده خاص را بارگیری می کند.

و کاری که در پایان انجام خواهید داد این است که وقتی ریز داده های Schema.org را ایجاد می کنید، این URL Schema.org/Attorney را در ابتدای داده های ساختاریافته خود وارد کنید، و می توانید بسته به نوع خاصی از داده های فهرست شده در اینجا را سفارشی کرده و وارد کنید. در مورد کاری که می خواهید انجام دهید، و این واقعاً شروع تحقیقات شما خواهد بود. بگوییم اگر مثلاً می خواهیم برای یک نفر کاری انجام دهیم. با این کار نوع Schema.org به شخص می‌رسد و اساساً هر شخصی در سایتی که می‌خواهید طرحی را به آن اضافه کنید، می‌توانید داده‌های ساختاری خاص Schema.org را ایجاد کنید و به گونه‌ای طراحی می‌شود که گوگل بتواند آنالیز کند. و آن را در قطعه کد نمایش داده شده در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهید.

بسیار خوب، بنابراین در اینجا ما طرحی ایجاد کرده‌ایم و چیزی که باید در هنگام ایجاد اجماع مراقب آن باشیم، این است که همیشه می‌خواهیم مطمئن شویم که با استفاده از ابزار تست داده‌های داخلی Google و از طریق این سایت تأیید شده است. این نتایج آزمایش غنی گوگل است. جایگزین ابزار تست داده داخلی شد. و این واقعاً خوب است زیرا می توانید URL خاص را بررسی کنید یا می توانید بیت های کد را بررسی کنید.

و امروز ما قصد داریم کد خاص خود را در اینجا بررسی کنیم. اول از همه، اجازه دهید به رضایتی که در اینجا برای من ایجاد کرده‌ایم نگاهی بیندازیم و آن را در اینجا قرار دهیم و به گوگل اجازه دهیم کد ما را برای ما بررسی کند.

اوه، این یک نتیجه عجیب است، بنابراین به این معنی است که هیچ موردی شناسایی نشده است. این بدان معناست که اگر گوگل نتواند آن را تشخیص دهد واقعاً نتیجه غنی نیست. پس بیایید به عقب برگردیم و ادامه دهیم و URL خاص دیگر خود را بررسی کنیم – متأسفم – کد دومی که ایجاد کردیم. خوب، این برای یک مقاله خاص در آکادمی بازاریابی است. وارد … کد را در اینجا کپی و پیست کنید. ادامه دهید و روی “تست کد” در زیر کلیک کنید. و می بینیم که این قرارداد خاص واقعا معتبر است.

یک مورد معتبر شناسایی شده است و می‌توانیم ببینیم که Google تمام عناصر این کد طرحواره را پاس کرده است. بنابراین ما آماده ایم که برویم و این کد را در سایت خود قرار دهیم.

خوب. این همه برای قسمت 20 امروز از سئو بپرس. لطفا حتما لایک کنید و کانال یوتیوب ما را برای یک قسمت جدید هر هفته مشترک کنید. این قرارداد برایان هارنیش است. روز خوبی داشته باشید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا