مقالات سئو

موبایل در مقابل دسکتاپ: کدام بهتر است؟

موبایل در مقابل دسکتاپ: کدام بهتر است؟ در آکادمی بازاریابی توسط برایان هارنیش

با راه اندازی ایندکس موبایل اول گوگل، سوال اصلی که در ذهن متخصصان سئو ایجاد می شود، موبایل در مقابل دسکتاپ است: کدام یک بهتر است؟

البته پاسخ این است که بستگی دارد.

کاربران مختلف نیازهای متفاوتی دارند، بنابراین از دستگاه های مختلفی برای دستیابی به این نیازها استفاده می کنند.

یک مطالعه امور مصرف کنندگان نشان داد که مردم بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنند از گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند.

مطالعه دیگری از Deloitte همچنین نشان می‌دهد که افراد از گوشی‌های هوشمند خود برای کارهای بسیار متفاوتی نسبت به کارهایی که روی دسکتاپ استفاده می‌کنند استفاده می‌کنند.

وقتی صحبت از موبایل در مقابل دسکتاپ به میان می آید، هر دو دستگاه مزایا و معایبی دارند. اما، برای افرادی که می توانند از هر دو استفاده کنند و به دستگاه وابسته باشند، می توانند جهان را (به صورت دیجیتالی) کنترل کنند.

دستگاه‌های تلفن همراه راحت‌تر هستند، زیرا به کاربران اجازه می‌دهند به راحتی تمام وظایف خود را در یک دستگاه انجام دهند. مردم از آنها برای انجام کارهای مختلفی مانند ارسال پیامک، چک کردن آنلاین و صحبت با تلفن استفاده می کنند.

کاربران همچنین فوراً از طریق دستگاه های تلفن همراه به اطلاعات بیشتر دسترسی دارند، که این امر را به راهی آسان برای کسانی که در حال حرکت هستند می سازد تا در ارتباط باشند. در نهایت، دستگاه های تلفن همراه راحت هستند زیرا به راحتی و به راحتی قابل حمل هستند.

با این حال، دسکتاپ ها مزایای خاص خود را دارند.

دسک‌تاپ‌ها صفحه‌نمایش بزرگ‌تری دارند، که آنها را برای کار بر روی اسناد طولانی یا گشت و گذار در وب ایده‌آل می‌کند.

آنها معمولاً قدرتمندتر از دستگاه های تلفن همراه هستند و آنها را برای کارهای خاصی مانند ویرایش ویدیو یا بازی مناسب تر می کند. در نتیجه، کاربران باید تصمیم بگیرند که کدام یک برای آنها بهتر است: راحتی یا قدرت. در نهایت، بهترین دستگاه به نیازهای کاربر بستگی دارد.

به طور کلی، هر کسی مزایا و معایب خود را دارد. و در حالی که دستگاه های تلفن همراه ممکن است محبوب تر باشند، دسکتاپ ها هنوز ابزاری غیرقابل جایگزین برای بسیاری از کاربران هستند.

بحث در مورد استفاده از لپ تاپ یا رایانه رومیزی سالهاست که ادامه دارد. برخی استدلال می کنند که راحتی و قابل حمل بودن لپ تاپ ها آنها را بسیار برتر از دسکتاپ ها می کند، در حالی که برخی دیگر معتقدند که دسکتاپ ها قدرت و انعطاف بیشتری را برای کارهای خاص ارائه می دهند. علیرغم بحث های جاری، هیچ برنده مشخصی در مورد موبایل در مقابل دسکتاپ وجود ندارد. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و بهترین دستگاه برای یک کاربر خاص به نیازهای شخصی او بستگی دارد.

مزایای دستگاه های تلفن همراه چیست؟

دستگاه‌های تلفن همراه راحت‌تر از رایانه‌های رومیزی هستند، زیرا می‌توان از آن‌ها برای کارهای مختلف در یک دستگاه استفاده کرد.

استفاده از دستگاه های تلفن همراه آسان است زیرا اندازه آنها کوچکتر است و صفحه نمایش لمسی دارند.

کاربران فوراً از طریق دستگاه های تلفن همراه نسبت به رایانه های رومیزی به اطلاعات بیشتری دسترسی دارند. تقریباً همه شرکت‌های بزرگ، اعم از خرید، امور مالی، غذا، بازی و غیره، اپلیکیشن‌هایی را برای خدمات خود ارائه می‌کنند که دسترسی کاربران به این وظایف را آسان‌تر می‌کند.

دستگاه‌های تلفن همراه امکان تحرک و انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم می‌کنند و برای افرادی که در حال حرکت هستند مفید هستند.

معایب دستگاه های تلفن همراه چیست؟

دستگاه های تلفن همراه به اندازه رایانه های رومیزی قدرتمند نیستند، به این معنی که برای کارهای خاصی مناسب نیستند.

دستگاه‌های تلفن همراه معمولاً صفحه‌نمایش کوچک‌تری نسبت به رایانه‌های رومیزی دارند که آن‌ها را برای کار بر روی اسناد یا گشت و گذار در وب کمتر مناسب می‌کند.

لپ تاپ ها می توانند گران تر از دسکتاپ ها باشند.

عمر باتری به طور کلی در لپ تاپ ها نسبت به دسکتاپ ها کوتاه تر است.

مزایای دسکتاپ چیست؟

دسکتاپ ها قدرت و عملکرد بیشتری را ارائه می دهند. صفحه نمایش بزرگ و قدرت آنها آنها را برای کارهایی مانند ویرایش ویدیو / گرافیک، ویرایش موسیقی یا بازی ایده آل می کند.

دسک‌تاپ‌ها همچنین صفحه‌کلیدهای بزرگ‌تری ارائه می‌دهند که کار بر روی اسناد بزرگ Word، ارائه‌های پاورپوینت، فایل‌های اکسل و ارسال ایمیل‌های رسمی را بسیار آسان‌تر می‌کنند.

وجود ماوس و فضای صفحه نمایش بزرگ به کاربر این امکان را می دهد که چندین برنامه را به طور همزمان اجرا کند و همچنین می تواند به راحتی بین برنامه ها جابجا شود. انجام این کار در دستگاه های تلفن همراه بسیار سخت تر است.

معایب دسکتاپ چیست؟

دسکتاپ ها معمولا گران تر از لپ تاپ ها هستند.

دسکتاپ ها در مقایسه با لپ تاپ ها به نگهداری و مراقبت بیشتری نیاز دارند.

دسکتاپ ها می توانند حجیم باشند و فضای زیادی را اشغال کنند.

دسکتاپ ها به اندازه دستگاه های تلفن همراه قابل حمل نیستند.

با وجود این ایرادات، بسیاری از کاربران به دلیل قدرت ها و انعطاف پذیری زیاد، هنوز دسکتاپ ها را ترجیح می دهند.

اینکه لپ تاپ یا دسکتاپ “بهتر” باشد در نهایت به نیازهای شخصی کاربر بستگی دارد. در حالی که دستگاه های تلفن همراه راحت تر و قابل حمل هستند، ممکن است برای کارهای خاصی که به قدرت پردازش بالاتری نیاز دارند، به اندازه کافی قدرتمند نباشند.

از طرف دیگر، دسکتاپ ها قدرت و عملکرد بیشتری را ارائه می دهند، اما می توانند حجیم و جابجایی آنها دشوار باشد.

در نهایت، این به خود کاربر بستگی دارد که تصمیم بگیرد کدام دستگاه برای نیازهای او مناسب‌تر است و اکثر کاربران معمولاً در هر دو دستگاه در دسترس هستند.

آمار گوشی های هوشمند موبایل برای سال 2022

در اینجا چند آمار وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، اگر دلیلی دارید که کسی را متقاعد کنید که آنها را باور کند:

63 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند به احتمال زیاد از شرکت‌هایی خرید می‌کنند که وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های تلفن همراه آن‌ها توصیه‌های مرتبطی را در مورد محصولاتی که ممکن است به آن‌ها علاقه‌مند باشند، ارائه می‌دهند.

51 درصد از کاربران گوشی های هوشمند به احتمال زیاد هنگام مرور یا خرید از یک تلفن هوشمند از یک شرکت یا برنامه تلفن همراه برند استفاده می کنند زیرا می توانند جوایز یا امتیاز دریافت کنند.

50 درصد از کاربران گوشی های هوشمند به احتمال زیاد از سایت تلفن همراه یک شرکت یا برند در هنگام مرور یا خرید با تلفن هوشمند استفاده می کنند زیرا نمی خواهند یک برنامه را دانلود کنند.

30 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند هنگام خرید یکباره، بیشتر از سایت تلفن همراه یک شرکت یا برند استفاده می‌کنند.

58 درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند با شرکت‌هایی که سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های موبایلی آن‌ها را به خاطر می‌آورند و رفتار گذشته‌شان را به یاد می‌آورند، احساس راحتی بیشتری می‌کنند.

60 درصد از کاربران تلفن های هوشمند مستقیماً از طریق نتایج جستجو با یک کسب و کار تماس گرفتند (به عنوان مثال، گزینه “برای تماس کلیک کنید”).

39 درصد از کاربران گوشی های هوشمند بیشتر به گشت و گذار یا خرید یک برنامه تلفن همراه از یک شرکت یا برند تمایل دارند زیرا خرید آسان تر یا سریع تر است.

بدیهی است که افراد زیادی هستند که از گوشی های هوشمند برای کارهایی بیشتر از کارهای جستجوی خاص استفاده می کنند. آن ها از تلفن های هوشمند استفاده می کنند تا با دنیای اطراف خود در ارتباط باشند و کارهای روزانه خود را در حال حرکت انجام دهند. افراد بیشتر و بیشتری برای انجام برخی کارها به گوشی های هوشمند هجوم می آورند.

علیرغم ضربات مرگبار وارد شده به پلتفرم توسط دستگاه های تلفن همراه، دسکتاپ همچنان زنده و به عنوان یک رقیب جدی باقی می ماند. و ما فکر نمی کنیم که دسکتاپ به این زودی ها ناپدید شود.

این برای سئو چه معنایی دارد؟

به بیان ساده، بیشتر این داده ها نشان می دهد که هنگام در نظر گرفتن استراتژی جستجوی خود باید دستگاه های تلفن همراه را هدف قرار دهید. دستگاه های تلفن همراه به آرامی اما مطمئناً چشم انداز جستجوی آنلاین را تصاحب می کنند. این به این معنی است که سایت یا برنامه خود را برای کاربران تلفن همراه بهینه کنید، بر تجربه کاربر تمرکز کنید و ترافیک تلفن همراه خود را ردیابی کنید تا ببینید چه چیزی کار می کند و چه چیزی خوب نیست. همچنین به معنای ایجاد یک استراتژی محتوای قوی است که بر ارائه محتوای ارزشمند و مرتبط متمرکز است که مستقیماً با مخاطبان هدف شما صحبت می کند. به طور کلی، درک اینکه چگونه دستگاه های تلفن همراه چشم انداز جستجوی آنلاین را تغییر می دهند برای هر کسب و کاری که می خواهد جلوتر از منحنی باشد، حیاتی است.

آیا لپ تاپ واقعا دسکتاپ را از بین برد؟

پس آیا لپ تاپ دسکتاپ را کشت؟ پاسخ به همان اندازه پیچیده است و نه به عنوان “بله” یا “نه”. دستگاه های تلفن همراه مطمئناً چشم انداز جستجوی آنلاین را تغییر داده اند، اما دسکتاپ ها هنوز زنده و سالم هستند. علاوه بر این، کاربران همچنان از هر دو دستگاه به طور منظم استفاده می کنند.

در حال حاضر، به نظر می رسد که دسکتاپ و موبایل در آینده ای قابل پیش بینی همچنان به تعامل با یکدیگر ادامه دهند.

بنابراین، امروزه کسب‌وکارها اگر می‌خواهند کاربران خود را راضی کنند و به مخاطبان هدف خود برسند، باید بر ایجاد محتوا و استراتژی توسعه قوی برای دسکتاپ و موبایل تمرکز کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا