مقالات سئو

گوگل در مورد اینکه آیا تبلیغات میانسال ممکن است خزیدن یا نمایه سازی را مسدود کند بحث می کند

گوگل در مورد اینکه آیا تبلیغات متوسط ​​برای سن ممکن است اسکن یا فهرست را در آکادمی بازاریابی مسدود کند توسط برایان هرنیش بحث می کند

یک متخصص سئو از جان مولر در مورد تبلیغات در سن متوسط ​​و اینکه چگونه می تواند بر خزیدن و نمایه سازی تأثیر بگذارد، پرسید.

سوال آنها این است: اگر یک وب سایت از کاربران بخواهد قبل از مشاهده هر محتوا، سن خود را تأیید کنند، با کلیک بر روی دکمه ای برای ادامه مطلب، آیا گوگل در خزیدن سایت با مشکل مواجه می شود؟

اگر چنین است، آیا دستورالعملی در مورد نحوه رسیدگی به این موضوع وجود دارد؟

جان توضیح داد که بسته به نحوه تنظیم آن، بله، ممکن است مشکلاتی در مورد خزیدن سایت وجود داشته باشد.

به طور خاص، Googlebot روی هیچ دکمه ای در صفحه کلیک نمی کند. بنابراین اینطور نیست که Google بتواند از طریق یک تبلیغ میانی مانند این حرکت کند، اگر مثلاً یک تبلیغ متوسط ​​معتبر وجود داشته باشد.

و به خصوص اگر چیزی است که نیاز به تأیید سن دارد، افراد باید چیزی را وارد کنند و روی دکمه Next کلیک کنند.

Googlebot واقعاً نمی داند با چنین فیلدهای فرمی چه کند. این بدان معنی است که اگر این تبلیغ میانی بارگذاری هر محتوای دیگری را مسدود کند، خزیدن و نمایه سازی را نیز مسدود می کند.

یک راه ساده برای آزمایش این موضوع این است که فقط به دنبال برخی از محتوای پشت آگهی میانی بگردید. اگر بتوانید محتوا را در گوگل پیدا کنید، احتمالاً به این معنی است که آنها توانسته اند آن محتوا را پیدا کنند.

از نقطه نظر فنی، چیزی که باید مراقب آن باشید این است که گوگل می تواند محتوای معمولی صفحه را بارگذاری کند.

بعلاوه، اگر می خواهید یک تبلیغ میانی را با استفاده از جاوا اسکریپت یا HTML اجرا کنید، خوب است.

اما، گوگل باید بتواند بقیه صفحه را نیز بارگذاری کند. این مهمترین قسمت اینجاست.

و همچنین به این معنی است که اگر از نوعی پیوند URL موقت استفاده کنید، سپس به صفحه خود ریدایرکت کنید، کار نخواهد کرد.

اما، اگر از جاوا اسکریپت یا CSS برای قرار دادن یک تبلیغ میانی در بالای محتوای آپلود شده موجود خود استفاده می کنید، برای جستجوی گوگل کار می کند. از نظر سیاسی، این خوب است.

این چیزی نیست که گوگل آن را پنهان کند، زیرا محتوا هنوز در آنجا بارگذاری می شود.

این در حدود ساعت 08:20 در ویدیو اتفاق می افتد.

رونوشت پاتوق جان مولر

جان (سؤال ارسال شده) 08:20
خوب، بیایید ببینیم که اکنون چه چیزی در اینجا دارم: اگر یک وب سایت از کاربران بخواهد قبل از مشاهده هر محتوا، سن خود را تأیید کنند، با کلیک بر روی دکمه برای ادامه، ممکن است گوگل در خزیدن سایت با مشکل مواجه شود؟ اگر چنین است، آیا دستورالعمل‌هایی برای بهترین برخورد با آن وجود دارد؟

جان (پاسخ) 08:40
بنابراین بسته به نحوه تنظیم آن، بله، ممکن است در خزیدن سایت مشکلاتی وجود داشته باشد. به طور خاص، Googlebot روی هیچ دکمه ای در صفحه کلیک نمی کند. بنابراین، اگر چیزی شبیه به نوعی تبلیغ واسطه قانونی دارید، اینطور نیست که گوگل بتواند از طریق چنین تبلیغات واسطه ای حرکت کند.

و به خصوص اگر چیزی است که نیاز به تأیید سن دارد، پس افراد باید چیزی را وارد کنند، سپس روی بعدی کلیک کنند. و Googlebot واقعاً نمی دانست که با چنین فیلدهای فرمی چه کند. بنابراین این به این معنی است که اگر این تبلیغ میانی بارگذاری هر محتوای دیگری را مسدود کند، احتمالاً نمایه سازی و اسکن را نیز مسدود می کند. یک راه بسیار ساده برای بررسی اینکه آیا این مورد است یا نه این است که به سادگی سعی کنید برخی از محتوای پشت این تبلیغ میانی را جستجو کنید.

اگر بتوانید این محتوا را در گوگل پیدا کنید، احتمالاً به این معنی است که ما توانستیم آن را پیدا کنیم. از نقطه نظر فنی، چیزی که باید مراقب آن باشید این است که گوگل می تواند محتوای معمولی صفحه را بارگذاری کند. و اگر می خواهید با استفاده از جاوا اسکریپت یا HTML یک تبلیغ میانی در بالای آن نمایش دهید، خوب است. اما باید بتوانیم بقیه صفحه را نیز بارگذاری کنیم. بنابراین این در مورد مهمترین بخش وجود دارد. و همچنین به این معنی است که اگر از نوعی پیوند URL موقت استفاده کنید، سپس به صفحه خود ریدایرکت کنید، کار نخواهد کرد.

اما اگر از جاوا اسکریپت، CSS، برای نمایش یک تبلیغ میانی در بالای محتوایی که قبلاً بارگذاری شده‌اید استفاده می‌کنید، برای جستجوی Google کار می‌کند. و یک نوع دیدگاه سیاسی، یعنی اشکالی ندارد. این چیزی نیست که استتار در نظر گرفته شود، زیرا محتوا هنوز در آنجا بارگذاری می شود. و به خصوص اگر مردم بتوانند زمانی به آن محتوا برسند – پس از پیمایش در تبلیغات میانی، خوب است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا