مقالات سئو

گوگل در مورد کاهش رتبه دامنه صحبت می کند

گوگل در مورد کاهش رتبه دامنه   صحبت می کند

در طول Hangout، یک متخصص سئو از جان مولر در مورد کاهش رتبه‌هایی که برای یکی از دامنه‌های خود متحمل شده‌اند، پرسید.

سوال آنها این بود: در پایان ژانویه آنها شاهد یک افت شدید در رتبه بندی دامنه خود بودند. بعدها در سایر حوزه های بین المللی کاهش یافت.

دامنه های دیگر مانند at، ch، fr، es، بسیاری از دامنه های سطح بالا. همه اینها به یک مشکل فنی یا مشکل از دست دادن Google Trust اشاره دارد.

آنها توضیح دادند که تیم IT مشکلی را در گواهی SSL شناسایی کرده است. هیچ اقدام دستی یا مشکل امنیتی در کنسول جستجوی Google وجود نداشت.

اما بسیاری از جنبه های فنی جزئی نیز وجود دارد که رفع شده است. سپس اشتباهات رایج سئو مانند robots.txt، متا تگ ها، توطئه ها، hreflang و غیره را دوباره بررسی کردند.

هیچ چیز دائمی نیست آیا ممکن است این باشد که آنها در مسیر درستی هستند یا اینکه باید کار دیگری انجام دهند؟

جان پاسخ داد که تصویر بزرگتری که در ابتدا مشاهده می کنید – یک دامنه سطح بالا و سپس دامنه های دیگر در طول زمان، این جان نشان می دهد که یک تعمیر فنی نه چندان ساده وجود دارد که باید در سایت اتفاق بیفتد.

بلکه بیشتر به درک گوگل از کل سایت بستگی دارد.

و به طور خاص، گواهی SSL، اگر SSL به خوبی در مرورگر کار کند، برای نمایه سازی عالی عمل خواهد کرد. باعث کاهش نوردهی در نتایج جستجو نمی شود.

و بسیاری از مواردی که متخصص سئو قبلاً به آنها اشاره کرده است، فقط مسائل فنی جزئی هستند.

اینها مواردی هستند که باعث ایجاد مشکلات بزرگتری در سایت نمی شوند.

به خصوص اگر اینها مواردی نباشند که مشکل اخیراً به یک وب سایت اضافه شده است، تغییر ناگهانی در نحوه نمایش وب سایت در جستجو تأثیری نخواهد داشت.

به عنوان مثال، اگر فایل robots.txt شما کاملاً نادرست است، تصادفی نبوده است که پس از یک یا دو سال گوگل ناگهان پاسخ می دهد و می گوید “اوه، ما دیگر نمی توانیم سایت را اداره کنیم.”

واقعاً مانند “این یک مشکل فنی واضح است.” و از زمانی که این فایل robots.txt را آپلود کردید، این یک مشکل فنی بوده است.

در حالی که اگر بعداً، با گذشت زمان، مشاهده کردید که در واقع – نمایان بودن سایت به عنوان یک کل تغییر می کند، آنگاه بیشتر یک نوع سئو گسترده تر است که می خواهید موضوعات مختلف سئو را نیز بررسی کنید و فقط تمرکز نکنید. فقط بر اساس تغییرات فنی کوچک

و واقعاً سخت است که بگوییم – در اینجا باید روی چه چیز خاصی تمرکز کنید، زیرا SEO جنبه های مختلف یک سایت را در نظر می گیرد.

این در حدود ساعت 11:51 شب در ویدیو اتفاق می افتد.

رونوشت پاتوق جان مولر

جان (سؤال ارسال شد) 23:51
بیایید ببینیم، از پایان ژانویه، ما شاهد کاهش شدید رتبه‌بندی دامنه .de خود هستیم. و سپس در سایر حوزه‌های بین‌المللی، مانند at, ch, it, fr, es – بسیاری از دامنه‌های سطح بالا. همه اینها به یک مشکل فنی یا مشکل اعتماد از دست رفته گوگل اشاره دارد. تیم IT مشکلی را در گواهی SSL شناسایی کرد. هیچ عملیات دستی یا مشکل امنیتی در کنسول جستجو وجود ندارد، بسیاری از جنبه های فنی جزئی نیز برطرف شده است. و ما دو بار اشتباهات رایج SEO مانند robots.txt، ربات های متا تگ، canon ها، hreflang و غیره را بررسی کردیم. اما هیچ چیز ثابت نیست. آیا ممکن است – گویی ما در راه درست هستیم؟ یا چیز دیگری وجود دارد؟

یوحنا (پاسخ) 24:40
بنابراین فکر می‌کنم بدون نگاه کردن به سایت خاص یک قدم به عقب برمی‌گردد، می‌دانم که شما آن سایت را در آنجا ذکر کرده‌اید. و من دوباره چند مورد را در آنجا بررسی می کنم. اما در واقع، نوع تصویر بزرگ‌تری را که ابتدا در یک منطقه در سطح بالا مشاهده می‌کنید و سپس کمی – مانند وقت اضافه، آن را در سایر حوزه‌های سطح بالا نیز خواهید دید. به نظر من، این نشان می دهد که هیچ نوع تعمیر فنی ساده ای که شما نیاز به انجام آن در وب سایت خود دارید وجود ندارد.

اما این بیشتر به درک کلی گوگل از سایت شما مربوط می شود. و به طور خاص، یک گواهی SSL. اگر SSL در مرورگر خوب کار کند، برای ایندکس خوب کار می کند، باعث کاهش نوردهی در نتایج جستجو نمی شود. و بسیاری از مواردی که قبلاً آنها را به عنوان موارد فنی سبک ذکر کردید. اینها مواردی هستند که باعث ایجاد مشکلات بزرگتری در سایت نمی شوند.

و به خصوص اگر اینها مواردی نیستند که مشکل اخیراً به سایت اضافه شده است، احتمالاً تأثیری نخواهد داشت، مانند تغییر ناگهانی در نحوه نمایش یک سایت در جستجو. به عنوان مثال، اگر فایل robots.txt شما کاملاً اشتباه است و تصادفی نبوده است که پس از یک یا دو سال، ناگهان گوگل پاسخ می دهد و می گوید: اوه، ما دیگر نمی توانیم با این سایت برخورد کنیم.

واقعاً مثل این است که این یک مشکل فنی واضح است. و از زمانی که این فایل robots.txt را آپلود کردید، این یک مشکل فنی بوده است. در حالی که اگر بعداً، با گذشت زمان، خواهید دید که در واقع نمایان بودن سایت به عنوان یک کل تغییر می کند، آنگاه بیشتر نوعی سئوی گسترده تر است که در آن می خواهید تمام موضوعات مختلف سئو را نیز بررسی کنید، نه فقط فقط روی تغییرات فنی کوچک تمرکز کنید. و واقعا سخت است که بگوییم روی چه چیز خاصی باید تمرکز کنید، زیرا سئو جنبه های مختلف یک سایت را در نظر می گیرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا